“Uluslararası Eğitim Yönetimi Formu X”
Tüm Eğitim gönüllüleri davetlidir.
 
Yer: Antalya / Mirada Del MAR Hotel

ULUSLARARASI EĞİTİM YÖNETİMİ FORUMU
KKTC Teknik Öğretmenler Derneğinin (TÖDER), TC Ankara’daki kardeş derneği olan Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) her yıl Kasım ayında Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu (EYFOR) adıyla tüm eğitimcilere açık olan bir çalışma paylaşımı  düzenlemektedir.
Bu yıl onuncusu düzenlenecek olan EYFOR-X Başbakanlık Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Çukurova Üniversitesi işbirliği ile 7-10 Kasım 2019 tarihinde Antalya Mirada Del MAR Hotelde gerçekleştirilecektir.
Eğitim alanındaki nitelik geliştirme ve yenileşme çalışmalarında sürdürülebilirlik, katkı ve birikim sağlamayı amaçlayan 10. Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu (EYFOR-X) disiplinler arası bir yaklaşım ve anlayış içinde eğitim alanına ilişkin kuram, politika ve uygulamalar tartışılacak; bildirili oturum, panel, çalıştay ve konferanslara “Atatürk, Cumhuriyet ve Eğitim” ana teması altında yer verilecektir.

Makedonya‘dan Misafirlerimiz Geldi

Makedonya‘dan Misafirlerimiz Geldi
Makedonya'da meslek liseleri müdür ve öğretmenlerinden oluşan bir heyet geçen hafta Kuzey Kıbrıs ürk Cumhuriyeti'ni ziyaret etti. TÖDER'in davetlisi olarak KKTC'ye 4 günlük ziyaret gerçekleştiren Makedonyalı müdür ve öğretmenlerden oluşan grup KKTC'de Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Atatürk Meslek Lisesi ve Güzelyurt Meslek Lisesi'ni ziyaret etti.
Makedonyalı heyette Kumanova "Nace Bugyoni" Meslek Lisesi Müdürü Lidiya Mihaylovska ve Üsküp Asuc Meslek Lisesi Müdürü Sonya Ristovska da yer adlı. KKTC ve Makedonya liseleri arasındaki işbirliğini sağlayan proje koordinatörlüğünü Kimya öğretmeni Semiha Lama ile Makedonya Öğretmenler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Lama yaptı.
İşbirliği Protokolü İmzalandı
Makedonya ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti meslek liseleri arasında protokol anlaşması da imzalandı. Protokole KKTC Teknik Öğretmenler Derneği Başkanı Ahmet Arslan ile "Nace Bugyani" Meslek Lisesi Müdürü Lidiya Mihaylovska imza attı.

Yapılan görüşmelerde iki ülkedeki mesleki eğitim hakkında bilgi alış verişinde bulunarak tecrübeler paylaşıldı. Lise müdürleri, bu görüşmelerin ve imzalanan anlaşmanın karşılıklı işbirliğinin temelleri olarak değerlendirdi.
Resmi temasların dışında Makedonyalı heyet, hafta sonu Lefkoşa, Mağusa ve Girne'de tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.
 
 


Yorumlar


Adınız :  *
Mail Adresiniz :  *
Yorum :  *
   
 
Üye Girişi
Anket
Sizce MTÖ‘ye bağlı okulların en önemli sorunu hangisidir?YukariCik