“1.Uluslararası Eğitim Bilimleri Formu”
    Tarih  :   5-6-7 Nisan 2019
     Yer    :  Girne - Acapulco Hotel - Çatalköy
 
Tüm Eğitim gönüllüleri davetlidir.
 
Ankara - Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği, Kıbrıs Bilim Üniversitesi ve KKTC Teknik Öğretmenler Derneği işbirliği ile “1. Uluslararası Eğitim Bilimleri Forumu” (IFES-UEBF) bu yıl 5-6-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Acapulco Hotel - Çatalköy, Girne’de gerçekleşecek olan etkinliğimize ülkemizden tüm öğretmen ve akademisyenlerin katılımı beklenmektedir.
Eğitim alanındaki nitelik geliştirme ve yenileşme çalışmalarında sürdürülebilirlik, katkı ve birikim sağlamayı amaçlayan 1. Uluslararası Eğitim Bilimleri Forumu (IFES-UEBF) disiplinler arası bir yaklaşım ve anlayış içinde eğitim alanına ilişkin kuram, politika ve uygulamalar tartışılacak; bildirili oturum, panel, çalıştay ve konferanslara yer verilecektir.
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
1. Uluslararası Eğitim Bilimleri Forumu her yıl olduğu gibi öğretmen katılımı sağlanacaktır.
 
Genel Şartlar;
1-Katılım ücreti 300TL’dir. (Kayıt için ÖYAK Bankası TÖDER hesabına ismen yatırım yeterlidir) 
2-Forum sonunda katılımcılara “Uluslararası Katılım Belgesi” verilecektir.
3-Son kayıt tarihi ; 22 Mart 2019, Cuma.
4-Katılımcılar okuldan izinli sayılacaklar. (Konuyla ilgili genelge yayınlanacak).
5- Öğle yemeği ve Akşam yemeği ücrete dahil değildir.
 (TÖDER Yönetiminden İndirimli yemek kuponu satın alınabilecek)

Daha geniş bilgi için:  http://www.ifes-uebf.com/

Makedonya‘dan Misafirlerimiz Geldi

Makedonya‘dan Misafirlerimiz Geldi
Makedonya'da meslek liseleri müdür ve öğretmenlerinden oluşan bir heyet geçen hafta Kuzey Kıbrıs ürk Cumhuriyeti'ni ziyaret etti. TÖDER'in davetlisi olarak KKTC'ye 4 günlük ziyaret gerçekleştiren Makedonyalı müdür ve öğretmenlerden oluşan grup KKTC'de Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Atatürk Meslek Lisesi ve Güzelyurt Meslek Lisesi'ni ziyaret etti.
Makedonyalı heyette Kumanova "Nace Bugyoni" Meslek Lisesi Müdürü Lidiya Mihaylovska ve Üsküp Asuc Meslek Lisesi Müdürü Sonya Ristovska da yer adlı. KKTC ve Makedonya liseleri arasındaki işbirliğini sağlayan proje koordinatörlüğünü Kimya öğretmeni Semiha Lama ile Makedonya Öğretmenler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Lama yaptı.
İşbirliği Protokolü İmzalandı
Makedonya ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti meslek liseleri arasında protokol anlaşması da imzalandı. Protokole KKTC Teknik Öğretmenler Derneği Başkanı Ahmet Arslan ile "Nace Bugyani" Meslek Lisesi Müdürü Lidiya Mihaylovska imza attı.

Yapılan görüşmelerde iki ülkedeki mesleki eğitim hakkında bilgi alış verişinde bulunarak tecrübeler paylaşıldı. Lise müdürleri, bu görüşmelerin ve imzalanan anlaşmanın karşılıklı işbirliğinin temelleri olarak değerlendirdi.
Resmi temasların dışında Makedonyalı heyet, hafta sonu Lefkoşa, Mağusa ve Girne'de tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.
 
 


Yorumlar


Adınız :  *
Mail Adresiniz :  *
Yorum :  *
   
 
Üye Girişi
Anket
Sizce MTÖ‘ye bağlı okulların en önemli sorunu hangisidir?YukariCik